Zdolność kredytowa, wkład własny i koszty dodatkowe

Te kwestie porusza się na pierwszym spotkaniu z ekspertem finansowym. Dzięki ustaleniu zdolności kredytowej można określić, jaka kwota jest w zasięgu naszej ręki. Do jej wyliczenia niezbędne są informacje o miesięcznym dochodzie netto, kosztach utrzymania gospodarstwa domowego oraz o wszelkich innych podjętych przez nas zobowiązaniach (takich jak alimenty, ubezpieczenia itp.).

Przed pierwszym spotkaniem z ekspertem finansowym warto się również zastanowić, jakie środki posiadamy w danej chwili, i ile z nich możemy przeznaczyć na poczet zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Im większy wkład własny, tym więcej możliwości negocjacji oferty. Banki wymagają zwykle posiadania środków o wysokości 10 – 20% wartości interesującej nas nieruchomości.

Nie należy również zapominać o opłatach dodatkowych, czyli prowizji dla banku i biura nieruchomości, kosztach poniesionych przez notariusza oraz podatku PCC. W zależności od rodzaju udzielanej pożyczki mogą pojawić się również inne wydatki, na których pokrycie powinniśmy odłożyć środki.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego?

Doradca kredytowy to osoba, która doskonale zna się na swojej branży. Nie tylko odpowie na wszelkie pytania związane z procesem kredytowym, ale przede wszystkim wykona research rynku i w oparciu o posiadane informacje wybierze dla nas najkorzystniejszą ofertę. Dobry pośrednik przeanalizuje umowę, poprowadzi negocjacje z bankiem i złoży wniosek w Twoim imieniu. W trakcie pierwszego spotkania z ekspertem ustala się obustronne oczekiwania. Doradca zapewne zapyta o nasze cele i możliwości finansowe, aby opracować najlepszy plan działania. Mając szczegółowe informacje o planowanej inwestycji specjalista ustali najlepszą strategię i przedstawi poszczególne etapy współpracy.

I to wszystko bez pobierania opłat! Umów się na pierwsze spotkanie, a powiem Ci, jak to jest możliwe.

Pośrednictwo Finansowe LUCAS Łukasz Baranowski

tel.: +48 799 029 229
email: kontakt@baranowskifinanse.pl

NIP 787 158 42 26
Regon 300732099

Twoją zdolność kredytową obliczymy tutaj
(po uprzednim kontakcie telefonicznym)

ul. Fredry 2/4
61-701 Poznań

Siedziba firmy
Pośrednictwo Finansowe LUCAS

ul. Jonstona 3
64-500 Szamotuły

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.